Delovni sestanek partnerjev projekta »Supreme Courts as guarantee for effectiveness of judicial systems in European Union«

7. in 8. novembra 2016 je na Pravni fakulteti v Ljubljani potekalo delovno srečanje v okviru raziskovalnega projekta »Supreme Courts as guarantee for effectiveness of judicial systems in European Union«, ki ga v okviru programa JUSTICE sofinancira Evropska komisija. Projekt koordinira Vrhovno sodišče Latvije, kot partnerji pa v njem sodelujejo še Vrhovno sodišče Litve, Vrhovno sodišče Madžarske, Vrhovno sodišče Španije, Pravna fakulteta Univerze v Antverpnu in Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani. S slednje v projektu sodelujeta prof. dr. Grega Strban in as. Primož Rataj. Glavni namen projekta je s pomočjo primerjalne analize in študijskih obiskov ugotoviti dobre prakse vrhovnih sodišč držav EU, na podlagi česar bo ob koncu izdan tudi poseben priročnik. Med sestankom v Ljubljani so predstavniki vseh projektnih partnerjev obiskali tudi Vrhovno sodišče Republike Slovenije. Projekt se je pričel julija 2016, zaključil pa se bo konec aprila 2017 z zaključno konferenco v Rigi.