Ekipa Pravne fakultete na mednarodnem tekmovanju MUNTR v Turčiji ponovno uspešna

Ekipa Pravne fakultete, ki so jo sestavljali Žiga Bernik, Matic Burkeljc, Špela Lovšin, Ines Gorjup, Maks Mencin, Gal Šumak Pečenko, Lena Šutanovac, Lana Voinov in Marina Žagar, je na mednarodnem tekmovanju iz simalucije delovanja in odločanja v organih Združenih narodov in drugih mednarodnih organizacijah MUNTR 2014, ki je potekalo med 3. in 8. marcem 2014 v Antalji, Turčiji,  dosegla odličen uspeh. Na tekmovanju, ki je največje tovrstno tekmovanje v regiji, je sodelovalo 560 delegatov v 43 delegacijah iz 19 držav v 13 odborih. Ekipa PF pod mentorstvom doc. dr. Vasilke Sancin in as. mag. Maše Kovič Dine,  je tekmovala v 9 odborih in v petih prejela nagrade.  Študenti so v kar treh odborih prejeli najprestižnejšo nagrado za najboljšega delegata. Best Delegate Award sta dobila Matic Burkeljc za delegata Francije v Organizaciji za varnost in sodelovanje v Evropi in Gal Šumak Pečenko prav tako za delegata Francije v Mednarodni organizaciji dela, Lana Voinov pa je prejela nagrado Best Advocate Award za odvetnico obrambe pred Mednarodnim kazenskim sodiščem. Poleg tega sta nagradi prejeli še dve študentki. Lena Šutanovac je prejela nagrado Outstanding Delegate Award za predstvanico Francije v Varnostnem svetu, Eva Ilovar pa nagrado Honourable Mention Award prav tako za predstavnico Francije v Okoljskem programu Združenih narodov. S temi nagradami se je delegacija PF uvrstila na skupno drugo mesto po številu nagrad.

Udeležbo na tekmovanju nam je poleg Javnega sklada Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije omogočila še Študentska organizacija Pravne fakultete. Za izkazano zaupanje se vsem najlepše zahvaljujemo.