Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani znova odlična na Jessup tekmovanju

Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, ki so jo zastopali študentje Marjana Garzarolli, Jakob Ivančič, Petra Komel in Svit Senković pod mentorstvom doc. dr. Vasilke Sancin je zaključila tekmovanje iz mednarodnega prava Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition (ki je potekalo med 25. in 31. 3. 2012 v Washingtonu, ZDA) med 16 najboljšimi ekipami na svetu.

Po prvem delu tekmovanja se je ekipa uvrstila celo na odlično šesto mesto, nato pa so v osmini finala sodniki zmago prisodili ekipi iz Nove Zelandije. Končen rezultat (med 8. in 16. mestom) bo znan, ko bodo organizatorji objavili posamične razvrstitve (predvidoma do konca tega meseca). Tekmovanja, ki poteka kot simulacija postopka pred Meddržavnim sodiščem v Haagu, se je letos udeležilo več kot 600 ekip iz celega sveta. Študenti so bili soočeni z aktualnimi vprašanji mednarodnega prava, med drugim priznanja vlade po izvedenem državnem udaru, uporabo sile, sodne imunitete držav in uničenje kulturne dediščine v času oboroženega spopada. V finalu je zmago slavila ekipa Moscow State University, ki je premagala Columbia Law School iz New Yorka, pri čemer je zgovorno dejstvo, da so obe finalni ekipi zastopali študentje, ki so se že tretje leto zapored udeležili tega tekmovanja.