Izjemen uspeh študentke Lene Kevorkijan na frankofonskem govorniškem tekmovanju

Študentka 4. letnika Pravne fakultete Univerze v Ljubljani Lena Kevorkijan je pod mentorstvom as. Filipa Dougana zasedla izjemno 2. mesto na Frankofonskem govorniškem tekmovanju s področja prava Evropske konvencije o človekovih pravicah, ki je med 23. in 24. novembrom 2018 potekalo na Univerzi Eötvös Loránd v Budimpešti. Tekmovanje sta poleg omenjene univerze organizirala Francosko veleposlaništvo v Budimpešti in Francoski inštitut v Budimpešti.

Tekmovanje je v celoti potekalo v francoskem jeziku, prijavili pa so se lahko francoski študenti in študenti držav Srednje in Vzhodne Evrope. Na podlagi izmišljenega primera, ki se je nanašal na človekove pravice in varstvo okolja, so študenti najprej izdelali pisne memorandume za eno od strank postopka pred Evropskim sodiščem za človekove pravice. Med 80 prispelimi izdelki je bilo izbranih 16, katerih avtorji so se uvrstili na ustni del tekmovanja v Budimpešti. Najboljših šest na ustnem delu se je nato pomerilo še v finalu.

Iskrene čestitke!