Konferenca o varstvu potrošnikov pri spletnem poslovanju

Inštitut za primerjalno pravo PF v sodelovanju z GV Založbo in Pravno fakulteto Univerze v Ljubljani 16. junija 2016 organizira mednarodno znanstveno konferenco Varstvo potrošnikov pri spletnem poslovanju.

Potrošniki vse več nakupov in drugih transakcij opravijo prek interneta, zato jim je pri tem treba zagotoviti ustrezno raven pravne zaščite. Na konferenci bo 15 strokovnjakov iz Slovenije in tujine obravnavalo s tem povezana aktualna pravna vprašanja, kot so varstvo potrošnikov na spletnih platformah, crowdfunding, spletno oglaševanje blaga in storitev, prodaja digitalnega blaga, spletno reševanje potrošniških sporov, kolizijskopravni položaj potrošnikov, spletne plačilne transakcije, pravico do anonomnosti na internetu in druge.

Program dogodka in prijavnica sta na voljo na spletnih straneh GV Založbe.

Vljudno vabljeni!