Mednarodna konferenca o sodobnih izzivih mednarodnega okoljskega prava

Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani 9. in 10. junija 2016 organizira že tretjo dvoletno mednarodno znanstveno konferenco o sodobnih izzivih mednarodnega okoljskega prava  - THIRD CONTEMPORARY CHALLENGES OF INTERNATIONAL ENVIRONMENTAL LAW CONFERENCE. Konferenca se povezuje z nazivom Ljubljane Zelene prestolnice Evrope 2016 in se tako osredotoča na vprašanja povezana z varovanjem okolja v urbanih naseljih, zato nosi naslov »Greening the Urban Living«. Na konferenci bo v šestih panelih sodelovalo preko 30 uglednih tujih in slovenskih strokovnjakov, ki se ukvarjajo z različnimi vidiki varovanja okolja in trajnostnega razvoja v urbanih naseljih.

Program in prijavnica sta na voljo na http://www.environmentlawconference.com/. Za dodiplomske in magistrske študente znaša prijavnina, ki vključuje udeležbo in sodelovanje v razpravah vse konferenčne dni (vključno z odmori za kavo in kosilom prvi dan), knjigo INTERNATIONAL ENVIRONMENTAL LAW: GREENING THE URBAN LIVING in gala konferenčno večerjo na ljubljanskem gradu, 50 EUR (prijavnina za doktorske študente znaša 100 EUR).

Rok za prijavo je 6. junij.

Vljudno vabljeni!