Odlična uvrstitev študentov Pravne fakultete UL med štiri najboljše ekipe na svetu na najprestižnješem tekmovanju s področja mednarodnega javnega prava Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition v Washingtonu D.C.

Ekipa Pravne fakultete UL v sestavi Nastasja Suhadolnik, Ana Kastelec in Jan Primec, pod mentorstvom as. dr. Vasilke Sancin, je na najprestižnešjem tekmovanju s področja mednarodnega javnega prava Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, ki je letos zabeležilo rekordno udeležbo (okoli 600 ekip s celega sveta, od tega 127  ekip v zaključnem delu tekmovnja v Washingtonu D.C.) po odličnih nastopih prišla v pol-finale in se tako uvrstila med 4 najboljše ekipe na svetu; poleg ZDA (Columbia Law School), Avstralije in Indije.

Posebne pohvale je ekipa prejela tudi kot najboljša evropska ekipa, ki je za seboj med drugim pustila tudi najboljše angleške pravne fakultete.

Ekipa je prejela tudi priznanje za 6. najboljše pisne memorandume.

Ekipi čestitamo!