Okrogla miza z naslovom " Future of Europe: the Rule of Law"

V sodelovanju med Veleposlaništvom Kraljevine Nizozemske v Sloveniji, pisarno Evropskega parlamenta in Pravno fakulteto Univerze v Ljubljani je 28. novembra 2014 na Pravni fakulteti potekala aktualna razprava s poslanci Evropskega parlamenta o vladavini prava v EU. Udeležence je uvodoma nagovoril Dr. Milan Brglez, predsednik Državnega zbora Republike Slovenije ter v svojem nagovoru izpostavil tudi pomen spoštovanja mednarodnega prava za uveljavljanje vladavine prava na globalni ravni. Sledilo je uvodno predavanje o vladavini prava v Evropski uniji doc. dr. Vasilke Sancin, v katerem je bilo opozorjeno tud na predlog Komisije EU za izboljšave obstoječih mehanizmov, ki lahko pripomorejo k zagotavljanju vladavine prava v državah članicah EU (predlog je dostopen na: http://ec.europa.eu/justice/effective-justice/files/com_2014_158_en.pdf).

V razpravi so evropski poslanci (Alojz Peterle (Group of the European People's Party - Nova Slovenija), Romana Tomc (Group of the European People's Party – SDS), Judith Sargentini (Group of the Greens/European Free Alliance – Dutch Greens) and Jeroen Lenaers (Group of the European People's Party – Christian Democrats)) spregovorili o različnih aktualnih temah povezanih z vladavino prava, ki se tičejo izkušenj držav iz katerih prihajajo, kot tudi EU kot celote, ter odgovarjali na vprašanja študentov.