Poletna šola avstrijskega prava Sommerschule für österreichisches Recht

Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani v sodelovanju s Pravno fakulteto Univerze na Dunaju in Avstrijskim kulturnim forumom v Ljubljani vljudno vabi na poletno šolo avstrijskega prava Sommerschule für österreichisches Recht.

Poletno šolo bosta vodila učitelja Pravne fakultete Univerze na Dunaju Univ.-Ass. Dr. Philipp Klausberger, Univ.-Ass. RAA DDr. Christoph Schmetterer. Šola bo potekala v nemškem jeziku v dneh od ponedeljka 23. do vključno petka 27. septembra 2013 na Pravni fakulteti v Ljubljani, Poljanski nasip 2, vsak dan od 8.30 do 13.30.

Poletna šola je namenjena vsem, ki se pri svojem delu srečujete z avstrijskim pravom. Predstavila bo njegove temeljne značilnosti in vire.

Udeleženci poletne šole bodo dobili potrdilo o udeležbi, tisti, ki bodo ob koncu opravljali neobvezni preizkus znanja pa tudi potrdilo o opravljenem izpitu.

Cena poletne šole je 220 Evrov (vključno z DDV), za študente 110 evrov (vključno z DDV). Šolnino je treba poravnati pred začetkom poletne šole.

Interesente prosimo, da čim prej pošljejo svojo pisno prijavo na naslov:

Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani, Poljanski nasip 2, 1000 Ljubljana. Faks: 01 420 31 15, oziroma na elektronski naslov pf-dekanat@pf.uni-lj.si .

Kontaktni osebi sta gospa Alenka Eržen (tel.: 01 420 31 12, pf-dekanat@pf.uni-lj.si ) ter prof. dr. Janez Kranjc (janez.kranjc@pf.uni-lj.si).

Vljudno vabljeni!

Program poletne šole avstrijskega prava:

Ponedeljek, 23. september 2013:
Kurzer Abriss der neueren Rechtsgeschichte
Staatsrecht (Staatsorganisation, Grundprinzipien der Verfassung, Grundrechte)

Torek, 24. september 2013:
Juristische Ausbildung und juristische Berufe
Verfahrensrecht (Behörden- und Gerichtsorganisation, Grundzüge des Zivilprozesses, Rechtsmittelverfahren, Gerichtsbarkeit des öffentlichen Rechts)

Sreda, 25. september 2013:
Allgemeines Privatrecht (Vertragsrecht, Grundzüge des Sachenrechts, Schadenersatzrecht)
Konsumentenschutzrecht

Četrtek, 26. september 2013: