Predavanje »Parlameter - predstavitev platforme, metodologije in podatkovnih zbirk«

Vabljeni na predavanje z naslovom »PARLAMETER: predstavitev platforme, metodologije in podatkovnih zbirk«, ki bo potekalo v sredo, 15. marca 2017, s pričetkom ob 16.15. uri v modri predavalnici Pravne fakultete UL.

Na predavanju, ki je organizirano v okviru izbirnega predmeta Nomotehnika, bo Filip Muki Dobranić (Zavod Danes je nov dan, Inštitut za druga vprašanja) predstavil Parlameter, (spletno) platformo za raziskovanje dogajanja v slovenskem parlamentu. Spregovoril bo o tehnologiji, ki Parlameter poganja, ter predstavil metodologijo pri nekaterih bolj zanimivih analizah podatkov. Ogledali si bomo še strukturo podatkov, ki so na voljo za nadaljnje analize, in skupaj ugibali, kaj vse bi bilo mogoče s tem orodjem narediti v prihodnje. Po predavanju bo predavatelj na voljo za diskusijo s poslušalci.

Vljudno vabljeni!

Tilen Štajnpihler Božič