Študenti Pravne fakultete na 2. svetovnem univerzitetnem prvenstvu v ulični košarki

Ob zaključku 2. Svetovnega univerzitetnega prvenstva v ulični košarki (3 na 3),  so se naši fantje vrnili iz Salvadorja. Na tekmovanju so nas uspešno zastopali Klemen Trdin, Luka Snoj, Dario Babić, Tilen Iskra in vodja tekmovanja Klemen Kristan, ki so v borbah s svetovno konkurenco svojo misijo zaključili na 9. mestu.

Slovenija se je za vstop v četrtfinale pomerila z Izraelom in tekmo izgubila le za točko. V primeru zmage so za fante obstajale lepe možnosti, da bi se prebili tudi v polfinale in se borili za odličja.

Najboljši posameznik je bil Luka Snoj, ki je z izjemnimi meti navduševal gledalce. Poudariti pa je potrebno, da so tudi ostali trije; Dario, Klemen in Tilen (Ekonomska fakulteta, Univerza v Ljubljana), prikazali odlično igro in se več kot enakovredno kosali z najboljšimi predstavniki držav v univerzitetni ulični košarki.