Uspeh ekipe PF UL na tekmovanju Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition 2019 v Washingtonu

Jubilejno 60. tekmovanje iz mednarodnega prava Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition je letos potekalo med 31. 3. in 6. 4. 2019 v ameriškem Washingtonu, D.C. Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, ki so jo sestavljale Ula Aleksandra Kos, Iva Ramuš Cvetkovič in Tadeja Urbas, skupaj z mentorico doc. dr. Mašo Kovič Dine, je v predhodnem delu tekmovanja dosegla končno 6. mesto ter se tako uvrstila med 32 najboljših ekip na svetu od 143 ekip, ki so se uvrstile v mednarodni del tekmovanja v Washingtonu ter skupno 680 sodelujočih ekip. Poleg tega je Tadeja Urbas prejela nagrado za 24. najboljšo govornico tekmovanja, pisna memoranduma ekipe pa sta zasedla 29. mesto med memorandumi. Iva Ramuš Cvetkovič (63. mesto) in Ula Aleksandra Kos (69. mesto) pa sta se prav tako uvrstili med 100 najboljših govorcev tega prestižnega mednarodnega tekmovanja.

Ekipi iskreno čestitamo!

Udeležbo na tekmovanju so nam poleg Pravne fakultete v Ljubljani z donatorskimi in sponzorskimi sredstvi omogočili še: Zavarovalnica Triglav, Odvetniška pisarna Karanović & Nikolić - Podružnica v Sloveniji, Odvetniška pisarna Miro Senica in odvetniki, d.o.o., Odvetniki Šelih & partnerji, O.P., d.o.o, Odvetniška pisarna Dušan Korošec in odvetniki ter Odvetniška družba Pirc Musar & partnerji, O.P., d.o.o.  Vsem se iskreno zahvaljujemo za izkazano zaupanje in podporo.