Uspeh ekipe Pravne fakultete na tekmovanju iz gospodarske mediacije

Ekipa Pravne fakultete Univerze v Ljubljani se je februarja 2017 v Parizu udeležila tekmovanja s področja mednarodne gospodarske mediacije, ki ga organizira Mednarodna trgovinska zbornica – 12th ICC International Commercial Mediation Competition.

Na tekmovanju je sodelovalo preko 130 priznanih mediatorjev z vsega sveta, ki so sodelovali kot mediatorji ali sodniki, poleg tega pa so s tekmovalci delili tudi svoje izkušnje in znanje. Tekmovanja se je udeležilo 65 ekip iz 33 držav. Ekipo Pravne fakultete so predstavljali Nina Berlec, Karin Dodič in Jan Lukšič. Ekipa se je udeležila štirih mediacij, pri čemer sta Karin in Jan nastopila v vlogi različnih strank, Nina pa je v vseh štirih mediacijah odigrala vlogo njune zagovornice. Pomerili so se z nasprotniki z italijanske Univerite degli Studi di Milano-Bicocca, ameriške University of Houston Law Center, bolgarske Sofia University St. Kliment Ohridski in brazilske Pontifical Catholic University of Sao Paulo. Tekmovalce so sodniki ocenili kot boljše v dveh mediacijah, v vseh pa so prejeli zelo visoko število točk. Prejeli so tudi številne pohvale glede t.i. “opening statementov” in sodelovanja z mediatorjem, ekipa je bila predlagana tudi za mnogo nagrad. Glede na skupno število točk se je ekipa uvrstila na 33. mesto. Študente so pod mentorstvom as. dr. Neže Pogorelčnik Vogrinc na tekmovanje pripravljali bivši tekmovalci, Tina Ahačič, Aljaž Cankar, Maja Činč, Klavdija Kek in Kaja Zemljič.

Iskrene čestitke!