Vabilo na konferenco z naslovom "K večji učinkovitosti kazenskega postopka"

21. novembra 2018 ob 17.15 bo v Vijolični dvorani Pravne fakultete Univerze v Ljubljani potekala strokovna konferenca »K večji učinkovitosti kazenskega postopka«, in sicer v organizaciji Odvetniške zbornice Slovenije in Odvetniške akademije Odvetniške zbornice Slovenije.

Odvetniki želijo vsebinsko plodno prispevati k zasnovi sprememb določb kazenskega postopka, za katere se kot aktivni udeleženci kazenskih postopkov zavedajo, da so nujne za tekoče reševanje kazenskih zadev, a ne na račun temeljnih človekovih pravic in svoboščin. Na izhodiščnem panelu konference bodo imeli sodelujoči vsak po 5 do 10 minut za predstavitev osnovnih misli. Sledila bo strokovna izmenjava mnenj in zaključki. Moderator bo odvetnik mag. Mitja Jelenič Novak.

Sodelujoči na panelu/uvodni govorci:

-          dr.  Blaž Kovačič Mlinar, odvetnik

-          dr. Dominika Švarc Pipan, državna sekretarka Ministrstva za pravosodje

-          prof. dr. Anže Erbežnik, Evropska pravna fakulteta

-          Hinko Jenull, vrhovni državni tožilec svetnik, Vrhovno državno tožilstvo RS

-          Tomaž Bromše, okrožni sodnik, Okrožno sodišče v Ljubljani

Vljudno vabljeni!