Vabljeni na okroglo mizo z naslovom: Položaj in delovanje nadzornih institucij v Sloveniji

Društvo za ustavno pravo Slovenije Vas vljudno vabi na okroglo mizo

POLOŽAJ IN DELOVANJE NADZORNIH INSTITUCIJ V SLOVENIJI

Institucije, ki nadzirajo različne vidike delovanja oblasti, so v sodobnih demokracijah nepogrešljiv sestavni del pravno-političnega sistema. V Sloveniji so v preteklih dvajsetih letih začele delovati številne institucije, ki bedijo nad smotrnostjo, etičnostjo in zakonitostjo delovanja oblastnih organov. Ali je pravna ureditev njihovega delovanja ustrezna za izzive, s katerimi se soočajo? Je pravna kultura pri nas takšna, da je njihovo delo ustrezno spoštovano? Kakšen je odnos politike do njihovega dela?

O teh in drugih vprašanjih v povezavi z njihovim delom bomo razpravljali s predstojniki najpomembnejših nadzornih institucij v Sloveniji.

V razpravi bodo sodelovali :

•  dr. Zdenka Čebašek Travnik, varuhinja človekovih pravic
  •  dr. Igor Šoltes, predsednik Računskega sodišča RS
  •  Nataša Pirc Musar, Informacijska pooblaščenka
  •  dr. Liljana Selinšek, namestnica predsednika Komisije za preprečevanje korupcije

Okrogla miza bo potekala v četrtek, 21. februarja 2013, ob 16. uri na Pravni fakulteti v Ljubljani, Poljanski nasip 2 (senatna soba).

Razpravo bo vodil dr. Ciril Ribičič, udeležence pa bosta uvodoma pozdravila prodekan Pravne fakultete dr. Igor Kaučič ter novoizvoljeni predsednik DUPS.

VABLJENI!

www.ustava.si