Vabljeni na predavanje profesorja Josepha H. H. Weilerja, ki ga bo imel ob priliki podelitve častnega doktorata Univerze v Ljubljani

Mednarodni forum Pravne fakultete v Ljubljani

vljudno vabi na predavanje, ki ga bo imel

profesor Joseph H. H. Weiler

ob priliki podelitve častnega doktorata Univerze v Ljubljani.

Predavanje z naslovom

Euro-Elections 2014: The Quiet Revolution

bo v torek, 3. decembra 2013 ob 17h

v zlati predavalnici Pravne fakultete,

Poljanski nasip 2, Ljubljana.

Po predavanju bo razprava, ki bo tako kot samo predavanje potekala v angleškem jeziku.

Vljudno vabljeni!

Janez Kranjc – vodja Mednarodnega foruma

Profesor Joseph H. H. Weiler je v svetovnem merilu prva avtoriteta za področje evropskega prava. Je član Ameriške akademije znanosti in umetnosti ter številnih strokovnih združenj po vsem svetu. Bil je profesor na Harvardu, od leta 2001 je profesor na New York University, z letošnjo jesenjo pa je vrh tega prevzel mesto predsednika European University Institute v Firencah.

Profesor Weiler je predaval na vseh večjih svetovnih univerzah. Stalno predava na College of Europe v Brugesu, Belgija, in v Natolinu, Poljska, na University College v Londonu, na Univerzah v Københavnu, Lizboni, Singaporu, na Academy of International Trade Law v Makau na Kitajskem itd.

Za svoje delo je profesor Weiler prejel številna odličja in priznanja. Poleg Univerze v Ljubljani so mu častni doktorat podelile še univerze v Londonu, Sussexu, Macerati, Navarri in Berlinu.