Način dokončanja študija univerzitetnega programa pravo na PF

1.      Dokončanje univerzitetnega študijskega programa pravo (študijsko leto 2015/16)
a.      Študentje univerzitetnega študijskega programa, ki bodo izpolnili pogoje za   vpis v drugi letnik univerzitetnega študijskega programa v študijskem letu 2010/11, se lahko po lastni izbiri vpišejo v izredni študij tega programa v drugem letniku ali v drugi letnik bolonjskega študija. Po tem študijskem letu se v drugi letnik univerzitetnega študijskega programa ni več mogoče vpisati. Izpiti predmetov drugega letnika univerzitetnega študijskega programa se izvajajo za študente, ki so bili nazadnje vpisani v drugi letnik, še do vključno oktobrskih rokov v letu 2011.

b.      Študentje univerzitetnega študijskega programa, ki bodo izpolnili pogoje za vpis v tretji letnik univerzitetnega študijskega programa v študijskem letu 2011/12, se lahko po lastni izbiri vpišejo v izredni študij tega programa v tretjem letniku ali v tretji letnik bolonjskega študija. Po tem študijskem letu se v tretji letnik univerzitetnega študijskega programa ni več mogoče vpisati. Izpiti predmetov tretjega letnika univerzitetnega študijskega programa se izvajajo za študente, ki so bili nazadnje vpisani v tretji letnik,  še do vključno oktobrskih rokov v letu 2012.

c.       Študentje univerzitetnega študijskega programa, ki bodo izpolnili pogoje za vpis v četrti letnik univerzitetnega študijskega programa v študijskem letu 2012/13, se lahko po lastni izbiri vpišejo v izredni študij tega programa v četrtem letniku ali v četrti letnik bolonjskega študija. Po tem študijskem letu se v četrti letnik univerzitetnega študijskega programa ni več mogoče vpisati.

2.     Prenehanje univerzitetnega študijskega programa pravo (30.9.2016)
a.      Univerzitetni študijski program pravo se preneha izvajati 30.9.2016. Po tem datumu ni mogoče opravljati nobenega izpita, dokončati diplomske naloge, opraviti katerekoli druge študijske obveznosti ali diplomirati.

b.      Do poteka tega datuma lahko študenti, ki so bili zadnjič vpisani v četrti letnik, opravljajo izpite in druge študijske obveznosti ter dokončajo študij.

3.      Prepis v bolonjski študij
a.      Glede možnosti prepisa v bolonjski študij veljajo pogoji, ki so za vpis v posamezen letnik univerzitetnega študijskega programa, kar pomeni, da se lahko prepišejo v posamezen letnik bolonjskega študija v redni študij, študentje nebolonjskega študijskega programa, če so izpolnili pogoje za vpis v določeni letnik univerzitetnega programa v redni študij, in obratno, da se lahko prepišejo v posamezen letnik bolonjskega študija v izredni študij, če so izpolnili pogoje za vpis v določeni letnik univerzitetnega programa v izredni študij.

b.      Študent mora diferencialne izpite,ki jih je glede na prepis programa dolžan opraviti za pretekle, tudi že zaključene letnike, opraviti v roku enega leta po vpisu oz. najkasneje do naslednjega vpisa v višji letnik.