Konferenca odgovornost zaščititi v teoriji in praksi 2017

KONFERENCA ODGOVORNOST ZAŠČITITI V TEORIJI IN PRAKSI

11. in 12. maj 2017

Pravna fakulteta, Univerza v Ljubljani

Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani organizira 11. in 12. maja 2017 že tretjo konferenco v seriji dvoletnih mednarodnih interdisciplinarnih znanstvenih konferenc z naslovom Responsibility to Protect in Theory and Practice. Namen konference je ponuditi priložnost znanstvenikom in strokovnjakom v praksi s celega sveta, da sodelujejo v interdisciplinarni akademski razpravi o teoretičnih in praktičnih posledicah načela Odgovornost zaščititi (ang. Responsibility to Protect – R2P). Predstavljena bodo tako teoretična vprašanja povezana z implementacijo R2P v kriznih situacijah, kot tudi praktični problemi, ki izvirajo iz obravnave kriznih primerov s potencialom, da dosežejo razsežnosti, ki zahtevajo sklicevanje R2P. Govorniki na konferenci so mednarodno priznani strokovnjaki s tega področja, med njimi bo svoja razmišljanja predstavil tudi dr. Ivan Šimonović, Posebni svetovalec Generalnega sekretarja OZN za Odgovornost zaščititi.

Za več informacij o konferenci in za registracijo prosim obiščite spletno stran konference: www.R2Pconference.com.