European Law Moot Court Competition

Tekmovanje v poznavanju prava Evropske unije

Področje prava:
Pravo Evropske unije 

Velikost tekmovanja:
Svetovno tekmovanje, ki se ga udeležujejo ekipe s celega sveta

Kraj in čas:
Regionalni finale: v štirih mestih v Evropi in/ali ZDA, v štirih vikendih v februarju
Veliki finale: Sodišče Evropske unije, Luksemburg, v marcu
Priprave na tekmovanje potekajo od septembra do marca (01.09. – 15.11. za pisni del, naprej za ustni del)

Odgovorni:
Mentor: izr. prof. dr. Ana Vlahek

Sestava ekipe:
3 - 4 člani

Pogoji sodelovanja:
-
da ste študent(ka) PF v Ljubljani in boste v študijskem letu tekmovanja vpisani v najmanj 4. letnik prve stopnje ali na drugo stopnjo
- da aktivno obvladate angleški jezik in po možnosti francoski jezik
- da ste željni znanja s področja prava EU
- da ste željni znanja govorništva in priprave memorandumov
- da ste pripravljeni vložiti v ta projekt veliko truda in časa od začetka septembra  do februarja
- da vas veseli skupinsko delo

Rok za informativno prijavo:

Kontaktna oseba:
izr. prof. dr. Ana Vlahek
E ana.vlahek@pf.uni-lj.si

Historiat udeleževanja naših ekip na tem tekmovanju in rezultati:
ELMC tekmovanje poteka že od leta 1989, naša fakulteta se ga je prvič udeležila leta 2002/2003 in se venomer zelo dobro odrezala:


2016/2017
- uvrstitev na regionalni finale v Neapelj na podlagi memorandumov
- 3. mesto v vlogi strank na regionalnem finalu (= 9.-12. mesto na svetu)
- nagrada za najboljšega govornika (Best Speaker Ole Due Award (Jakob Cerovšek))

- Člani ekipe: Ana Bonča, Jakob Cerovšek, Hana Šerbec in Anja Škof
- Coachi: Mirjam Homar, Lara Matan in Urša Ušeničnik
- Mentor: izr. prof. dr. Ana Vlahek

2015/2016
- uvrstitev na regionalni finale v Maastricht na podlagi memorandumov
- 1. mesto na svetu v vlogi strank (zmaga v Maastrichtu in v velikem finalu v Luksemburgu)

- Članice ekipe: Mirjam Homar, Lara Matan in Urša Ušeničnik
- Coachi: Žiga Urankar, Sandra Koren  in Kaja Batagelj
 - Mentor: izr. prof. dr. Ana Vlahek

2014/2015:
- uvrstitev na regionalni finale v Prago na podlagi ocen memorandumov
člani ekipe: Jaka Kukavica, Maša Marković, Suzana Pecin, do oddaje memorandumov tudi Gea Singer
coachi: Tina Krajšek Samar, Ana Marija Lančić, Sandra Koren, Žiga Urankar
mentorica: doc. dr. Ana Vlahek

2013/2014:
- uvrstitev na regionalni finale v Torino na podlagi ocen memorandumov
- 3. - 4. mesto mesto v vlogi predstavnika EK na regionalnem finalu (tj. 9.-16. mesto na svetu)
- najbolje ocenjena memoranduma regionalnega finala

članice ekipe: Ana Hergouth, Kaja Batagelj, Tina Krajšek Samar, Ana Marija Lančić
coachinje: Mojca Ilešič, LL.M., Neža Šubic, univ. dipl. prav., Urška Cujnik, univ. dipl. prav.
mentorica: doc. dr. Ana Vlahek

2008/2009:
- uvrstitev na regionalni finale v Sofijo na podlagi memorandumov
- drugo mesto v vlogi AG na regionalnem finalu

člani ekipe: Monika Ban, Nastja Merlak, Jan Primec, Tilen Terlep
vodja ekipe: doc. dr. Matej Accetto

2006/2007:
- uvrstitev na regionalni finale v Zagreb na podlagi memorandumov
- najbolje ocenjena pisna memoranduma regionalnega finala

govorniki: Maja Berger, Marko Stoilovski, Uroš Bogša, Tjaša Lahovnik
ostali člani ekipe: Ajda Gobec, Nina Božič, Maja Bratuž
vodja ekipe: as. Ana Vlahek in dr. Matej Accetto
mentorja ekipe: doc. dr. Klemen Podobnik in prof. dr. Peter Grilc

2005/2006:
- uvrstitev na regionalni finale v Dublin na podlagi memorandumov
- 2. mesto na svetu v vlogi AG (zmaga v Lizboni in 2. mesto v velikem finalu v Luksemburgu)
- 3. mesto v vlogi strank na regionalnem finalu (= 9.-12. mesto na svetu)

govorniki: Vesna Božič (AG), Matic Novak, Simon Tomaževič, Sara Pernuš
ostali člani ekipe: Tina Sever, Anja Koščak
vodji ekipe: Ana Mušič, univ. dipl. iur. in as. Ana Vlahek
mentor ekipe: doc. dr. Klemen Podobnik

2004/2005:
- uvrstitev na regionalni finale v Goeteborg na podlagi memorandumov
- 3. mesto v vlogi AG na regionalnem finalu (= 5. - 8. mesto na svetu)
- 5. mesto v vlogi strank na regionalnem finalu (= 17. - 48. mesto na svetu)

govorniki: Ana Mušič (AG), Maja Koritnik, Gruša Matevžič, Vid Kobe
ostali člani ekipe: Lana Mihelčič, Sonja Sikošek, Anita Smole, Irena Štokelj
vodja ekipe: as. Ana Vlahek
mentor ekipe: prof. dr. Peter Grilc

2003/2004:
- uvrstitev na regionalni finale v Lizbono na podlagi memorandumov
- 1. mesto na svetu v vlogi AG (zmaga v Lizboni in zmaga v velikem finalu v Luksemburgu)
- 3. mesto v vlogi strank na regionalnem finalu (= 9.-12. mesto na svetu)

govorniki: Katja Plauštajner (AG), Rok Žvelc, Andreja Božič, Simon Brence
vodji ekipe: as. Ana Vlahek in Martina Sever

2002/2003:
- uvrstitev na regionalni finale v Helsinke na podlagi memorandumov
govorniki: Martina Sever, Aleksander Bakić, Maja Čarni, Maja Brkan
ostali člani ekipe: Mateja Čuk
mentor ekipe: doc. dr. Klemen Podobnik

Poročila in slike s tekmovanj:
European Law Moot Court Competition 2017
European Law Moot Court Competition 2016
European Law Moot Court Competition 2014
European Law Moot Court Competition 2007
European Law Moot Court Competition 2006
European Law Moot Court Competition 2005
European Law Moot Court Competition 2004
Uvrstitev ELMC ekipe na regionalni finale v Zagreb
2. mesto ekipe PF na mednarodnem tekmovanjui z prava EU
Regionalni finale ELMC, Ljubljana, 02. - 05. 02. 2006    

Koristne povezave:
http://zealot.mrnet.pt/mootcourt/