Vabilo k udeležbi na poletni praksi v izbranih podjetjih, članih Ameriške gospodarske zbornice v Sloveniji (projekt Summer Economics Institute - SEI)

USAlumni, ki ga razvijata Ameriška gospodarska zbornica (AmCham Slovenija) in Veleposlaništvo ZDA v Sloveniji, vabi študente Univerze v Ljubljani k sodelovanju pri družbeno odgovornem projektu Summer Economics Institute (SEI).

Program usposabljanja SEI omogoča 20 vrhunskim in visoko motiviranim študentkam in študentom višjih letnikov in različnih študijskih programov opravljanje prakse v izbranih podjetjih, članih AmCham Slovenija, ter hkrati študente s posebnim seminarjem spodbuja k proaktivnemu apliciranju na fakulteti pridobljenega znanja v realne poslovne ideje (vidike) in izpeljavo le-teh.

Program SEI bo potekal skozi ves mesec julij. S tovrstnim usposabljanjem želijo študentom omogočiti kvalitetne in dragocene delovne izkušnje ter jim hkrati ponuditi uvod v razumevanje poslovanja v gospodarstvu. Štirje dnevi v tednu bodo tako namenjeni usposabljanju študentov (ob mentorju) v podjetju, en dan v tednu pa seminarju praktičnega podjetništva in ekonomije, s ciljem spodbujanja samoiniciativnosti študentov pri podjetniški aktivnosti. Seminar bo sestavljen iz skrbno pripravljenih interaktivnih predavanj uglednega profesorja, hkrati pa bo vključeval ekskurzije ter zanimiva in aktualna predavanja vabljenih predavateljev.

Pogoji za sodelovanje
V program SEI 2013 se lahko prijavijo motivirani študenti 3. in višjih letnikov in z različnih študijskih programov (predvsem tudi »neekonomskih«), ki jih v program priporočijo njihovi profesorji.

Program traja od 1. do 31. julija 2013, pet dni v tednu. Prisotnost je obvezna tako na seminarskem delu kot na usposabljanju v podjetju (128 delovnih ur). Ker je namen tovrstnega usposabljanja povezovanje teoretičnega znanja z izkušenjskim v realnem gospodarskem okolju, kandidati le-to spoznavajo tudi skozi določene vidike dela v podjetju, ki morda niso/ne bodo neposredno povezani z njihovim področjem študija. Organizatorja programa torej ne moreta vnaprej zagotoviti, da bodo kandidati opravljali usposabljanje v podjetjih, ki so povezana z njihovim študijem in/ali poklicnimi preferencami, bosta pa poskušala potrebe podjetij in želje študentov čim bolj uskladiti. Če se posamezno podjetje tako odloči, bo študentom po opravljenem usposabljanju nudilo tudi manjše plačilo, vendar to ni nujno.

Seminarski del usposabljanja bo najverjetneje potekal v angleškem jeziku, zato morajo prijavljeni kandidati dobro razumeti, govoriti in pisati angleško. Tudi celotno prijavo izpolnijo v angleškem jeziku. Razumevanje angleškega jezika bosta organizatorja preverjala tudi na morebitnem razgovoru kandidata v ožjem krogu.

Prijava kandidatov in rok za oddajo prijave

Prijava kandidatov naj vsebuje:
  • izpolnjeno prijavnico »Student Application Form« (glej pripeto datoteko)
  • izpolnjeno priporočilo profesorja »Professor Recommendation Form« (glej pripeto datoteko)
  • krajši esej (A4) na temo, kako izboljšati Slovenijo kot državo, ALI predstavitev lastne ideje/produkta/storitve (A4), ki bi Slovenijo kot državo lahko izboljšala, ALI video posnetek lastnega izuma/glasbene kompozicije ali drugih oblik  kreativnega izražanja (v angleščini)
  • kopijo potrdila o opravljenih izpitih za vsak letnik posebej
  • novejšo fotografijo kandidata v jpg
Prijave zbira vodja projekta SEI 2013, ga. Katarina Makovec, na e-naslovu: katarina.makovec@amcham.si

Rok za oddajo prijav je 10. maj 2013.

Razgovori z izbranimi potencialnimi kandidati bodo opravljeni predvidoma 28./29. maja 2013.

O končnem izboru bodo vsi profesorji in kandidati obveščeni predvidoma v začetku junija 2013.

Prijava kandidata ne bo obravnavana brez priporočila profesorja. Priporočljivo je, da bodisi kandidat bodisi profesor pošlje skupaj oba obrazca z vsemi omenjenimi prilogami v enem elektronskem sporočilu na omenjeni elektronski naslov.

Posamezni profesor lahko predlaga in priporoči več kandidatov.

Za vse dodatne informacije lahko kontaktirate AmCham Slovenia (kontaktna oseba: Katarina Makovec, e-naslov: katarina.makovec@amcham.si, tel: 040 766 999).