Vabilo na seminar v izvedbi dr. Damjana Kukovca - Kritična pravna metodologija

V poletnem semestru študijskega leta 2018/19 na fakulteti gostimo dr. Damjana Kukovca z Univerze Middlesex v Londonu, ki bo med drugim pripravil in izvedel tudi 10-urni seminar o kritični pravni metodologiji.

Seminar (njegova vsebina je navedena spodaj, jezik izvedbe bo angleški) bo izveden v treh delih, in sicer:
  • v četrtek, 30. maja, med 15.00 in 18.30 v zlati predavalnici;
  • v petek, 31. maja, med 15.00 in 17.30 v zlati predavalnici;
  • v ponedeljek, 3. junija, med 15.00 in 17.30 v zlati predavalnici.

Prvotno je bil smeinar namenjen le doktorskim študentom, a zaradi še preostalih prostih mest na seminar vljudno vabimo zainteresirane študente vseh letnikov.

Udeležba je brezplačna, prosimo pa, da svojo udeležbo najkasneje do 7. maja 2019 najavite na e-naslov: lea.kremic@pf.uni-lj.si

Critical Legal Methodology

This seminar will first explore the basic premises of American legal realism and situate the critical legal studies movement within this larger strand of legal thought. It will contrast critical legal methodology with other legal methodologies and schools of thinking in contemporary legal thought, such as Dworkin’s theory of rights and law and economics as well as address some of its own offshoots, such as critical race theory.

It will then address the most important tenets of critical legal studies - contradiction, distribution and decision. It will explore the relationship between law and politics in contemporary legal thought in general as well as within the critical legal studies movement. Within this scope, the seminar will more specifically explore the distinction between rules and reasons for rules and the role of ideology in adjudication.

It will also address topics such as the relationship between structure and agent and the role of political economy in legal thinking. The seminar will explore critical legal methodology through texts in various legal fields, including private law, European Union law, constitutional law and international law, but the methodology studied is applicable to and can be used in the context of any field of law.

The seminar will be taught in English and the readings provided will be in English. The readings will be edited canonical texts of American legal thought and of critical legal studies.

O predavatelju

Dr. Damjan Kukovec je diplomiral na Pravni fakulteti v Ljubljani (cum laude, povprečna ocena 9,9), magistriral in doktoriral pa na Pravni fakulteti Univerze Harvard, kjer je osvojil več nagrad za akademske dosežke ter predaval. Med drugim je delal v pravnih službah Evropske komisije, Sodišča EU in Posebnega sodišča za Sierra Leone. Pred Sodiščem Evropske Unije je uspešno zagovarjal številne primere. Objavljal je dela s področja prava EU, mednarodne trgovine in globalnega vladanja, konkurenčnega prava in pravne teorije. Predaval je na Pravni fakulteti Univerze Harvard, na Pravni fakulteti FGV v Riu de Janeiru, na EUI v Firencah in na Pravni fakulteti Univerze v Kentu v Bruslju. Poleg tega je predaval na več drugih univerzah po vsem svetu. V lanskem letu je začel službovati kot ‘Senior Lecturer’ na Middlesex School of Law v Londonu.