Okrogla miza: Belt and Road Initiative

Študentska organizacija Pravne fakultete v sodelovanju s Skupino PANDA pripravlja okroglo mizo o kitajskem projektu »Belt and Road Initiatve« (»Pobuda pasu in ceste«). Dogodek bo potekal v sredo, 26. februarja 2020 ob 17. uri v seminarju 5 Pravne fakultete Univerze v Ljubljani.

Gre za pobudo vzpostavitve gospodarskega pasu ob svileni cesti in pomorske poti 21. stoletja. Namen je gradnja kopenske in pomorske mreže, s katero bi se Ljudska republika Kitajska preko kontinentalnih sosedov v srednji Aziji ter držav v jugozahodni in južni Aziji povezala z Bližnjim vzhodom, Afriko in Evropo. Obsegala naj bi širok sistem pristanišč, železnic in avtocest, od katerih so nekatere že zgrajene, druge pa še bodo. S tem si bo Kitajska zagotovila raznolike transportne poti, ki jo bodo povezovale z energetskimi viri in zunanjimi tržišči.

V razpravi bodo sodelovali:

– Zdravko Počivalšek, minister za gospodarstvo, razvoj in tehnologijo Republike Slovenije,

– dr. Franjo Štiblar, profesor na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani,

– dr. Draško Veselinovič, profesor finančne ekonomije ter predsednik uprave slovenskega gospodarskega in raziskovalnega združenja.

Pogovor bo moderirala Maša Amalia Jakopič, študentka PF UL.