Po 17. juliju 2015 bo spremenjena prijava v Študentski informacijski sistem ŠIS

Pravna fakulteta bo v poletnem obdobju izvedla zamenjavo prijave v aplikacijo Študentskega informacijskega sistema-ŠIS, zato v času od 15. do 17. julija prijava v ŠIS ne bo mogoča.

Fakulteta se je za projekt odločila s ciljem uporabe enotne digitalne identitete (DIGITALNA IDENTITETA UL-ID) za študente za vse informacijske storitve, ki vam jih nudi Pravna fakulteta in Univerza v Ljubljani.

Do sedaj ste študenti Pravne fakultete uporabljali digitalno identiteto UL-ID predvsem za prijavo v brezžično omrežje Eduroam, zato ste mnogi med vami že aktivirali digitalno identiteto. Po izvedbi projekta se boste s to identiteto prijavljali tudi v študentski informacijski sistem ŠIS.

Zaradi zagotavljanja enostavnejšega prehoda za dostop do ŠIS-a  bo po 17. juliju omogočena začasno rešitev v okviru katere boste študenti še enkrat lahko dostopali z obstoječim uporabniškim imenom in geslom, kot ga trenutno uporabljate v ŠIS-u, pri čemer vas bo sistem opozoril, da morate izvesti prijavo z novim uporabniškim imenom, katerega vam bo tudi prikazal, vendar boste pred prijavo z novim uporabniškim imenom (vsi ki tega še niste storili)  morali izvesti aktivacijo digitalne identitete na strani Univerze.

Zato pozivamo vse študente, ki še niste na spletni strani Univerze aktivirali svojo digitalno identiteto, da to storite še pred 15. julijem.
Vse študente, ki ste že aktivirali digitalno identiteto na spletni strani Univerze in ste pozabili geslo, ponastavite geslo na spletni strani Univerze – pozabljeno geslo.
Vsi študenti, ki pa ste že v namen uporabe Eduroama aktivirali digitalno identiteto (poznate svoje uporabniško ime in geslo), se boste po 17. juliju lahko z obstoječimi podatki ID UL prijavili v Študentski informacijski sistem-ŠIS.

Študenti po vzpostavitvi novega načina prijave v ŠIS Pravne fakultete (po 17. juliju) :

Z vašo digitalno identiteto lahko dostopate do informacijskih storitev na UL:  http://www.uni-lj.si/studij_na_univerzi/it_storitve.aspx .

V mesecu avgustu nameravamo izvesti tudi prijavo v računalnike na fakulteti (knjižnica in računalniška učilnica) z digitalno identiteto UL-ID.