Problematika delovnopravnega položaja športnih trenerjev s poudarkom na nogometu

Trajanje projekta: 5 mesecev (februar – junij 2017)

Kratka vsebina projekta:

Zaposlovanje in pogoji dela v športu so v primerjavi s stanjem v drugih gospodarskih panogah po mnenju mnogih urejeni neprimerno oziroma preskromno. Zakon v športu, ki je v fazi sprejemanja, naj bi sicer izboljšal stanje zaposlovanja in dela profesionalnih športnikov, ni pa popolnoma jasno, ali bo zaobjel tudi profesionalne športne trenerje. Ker je nogomet najbolj razširjena, razvita ter organizirana športna panoga v Sloveniji, se bomo v okviru projekta osredotočili predvsem na (delovno)pravni položaj profesionalnih trenerjev v nogometu. Naš glavni namen je preučiti in poskušati izboljšati konkretni (delovno)pravni položaj nogometnega trenerja Aleša Mežnaršiča, samostojnega podjetnika posameznika (partner 1). Ocenjujemo, da bomo z ureditvijo njegovega delovnopravnega položaja posredno pozitivno vplivali tudi na položaj drugih nogometnih trenerjev v podobnih situacijah. Končni cilj projekta je namreč pripraviti vzorec pogodbe o delu za partnerja 1, ki bi jo nato v obliki vzorca tipske pogodbe Nogometna zveza Slovenije (partner 2) objavila na svojih spletnih straneh kot primer dobre prakse. Podobna tipska pogodba v nogometu že obstaja za igralce, ne pa tudi za trenerje, in v interesu partnerja 2 je, da se delovni pogoji nogometnih trenerjev uredijo.

Projektna ekipa:

• študenti: Rok Brajnik, Matija Dušak, Mohor Fajdiga, Klemen Grmek, Jurij Hostnik, Jan Lakner in Katja Stare
  • glavni pedagoški mentor in koordinator: doc. dr. Luka Tičar
  • delovna mentorja: Aleš Mežnaršič (Športni trener Aleš Mežnaršič s.p.) in Mladen Čičmir (Nogometna zveza Slovenije)
  • preostala dva pedagoška mentorja: prof. dr. Grega Strban in doc. dr. Borut Fonda (Inštitut Andreja Marušiča, Univerza Na Primorskem)
Rezultat projekta