Concetto spaziale: prodaja izdelka z lastnostmi, varovanimi kot intelektualna lastnina, na trg ZDA

Trajanje projekta: 5 mesecev (marec – julij 2015)

Kratka vsebina projekta:

S projektom bomo reševali probleme, ki jih imajo mala in srednja podjetja pri izvozu in trženju svojih izdelkov na tuja tržišča. Posebej se bomo osredotočili na tematiko izdelkov, ki so varovani z intelektualno lastnino, saj je slednje področje v Sloveniji zelo slabo razvito, podjetjem pa primanjkuje prepotrebnega znanja, da bi pravilno izpeljala postopke, ter primerno zavarovala svojo intelektualno lastnino. Pravice industrijske lastnine in avtorskega prava začenjajo veljati za najpomembnejši "kapital" sodobnih podjetij, ki se ga zavedajo tudi mala podjetja, a si zaradi izjemno dragih storitev ne morejo privoščiti svetovanja in drugih storitev na tem področju. S projektom bomo ključno prispevali k želenemu cilja sodelujoče gospodarske družbe - lansirati posebno kolekcijo očal na ameriški trg. Cilj projekta je tudi predlagati ime kolekcije očal, ki bo zanimivo za ameriški trg in hkrati ne bi posegalo v pravice intelektualne lastnine tretjih v ZDA. S tem bi omogočili podjetju uspešno zaščiti svoj produkt in zagotoviti stabilen poslovni model brez nepredvidljivih izpadov dohodka zaradi nevarnosti izrabljanja inovativnega dela s strani konkurentov na trgu.

Projektna ekipa:

• študenti: Anže Skodlar, Uroš Rangus, Matija Zupančič, Nebojša Vučković, Miha Gornik, Glorija Meglič, Maja Jamnik in Lucija Barišić
  • glavni pedagoški mentor in koordinator: prof. dr. Klemen Podobnik
  • delovna mentorja: Tine Slabe (D.I.F.F. d.o.o., proizvodnja in storitve) in Simona Rataj (Gospodarska zbornica Slovenije)
  • sodelujoči pedagoški mentor: asist. dr. Rok Stritar
Rezultat projekta