Nimaš denarja - imaš razpis, Pravni in finančni vidiki javnih razpisov

Trajanje projekta: 5 mesecev (marec – julij 2015)

Kratka vsebina projekta:

Na problematiko pridobivanja sredstev preko javnih razpisov smo postali pozorni pri pogovoru s podjetjem Xlab, ki nas je seznanilo s konkretnimi težavami, s katerimi se soočajo v postopkih prijave. Pri projektu bomo dodatno sodelovali s podjetjem Ustvarjalnik d.o.o, ki opozarja, da so za mlada inovativna podjetja javni razpisi pomemben vir financiranja, vendar pa je pridobivanje sredstev na ta način pravno zahtevno opravilo. Iz množice nacionalnih, evropskih in mednarodnih javnih razpisov mora podjetje najti tistega, ki ustreza njegovim specifikam. V nadaljevanju je potrebno razpis dobro razumeti, kar ni lahko, saj se uporablja zapleten pravni jezik. Najzahtevnejši korak pa je sklenitev pogodbe o financiranju, ki se bistveno razlikuje od pogodb, ki sodijo v okvir rednega poslovanja podjetja. Presegajo jih v kompleksnosti, zahtevnosti in dolžini. Mlada inovativna podjetja tipično nimajo niti pravnega znanja niti sredstev, da bi najela pravno pomoč, zato bomo raziskali problematiko javnih razpisov in ponudili poenostavitev tipičnih težav s katerimi se soočajo. Namen je rešiti tovrstne pravne težave podjetij Xlab, Ustvarjalnika in Zavoda Podjetniški inkubator Kočevje, ter na koncu izdati priročnik, ki bo olajšal delo vsem ostalim mladim podjetjem, ki se želijo financirati na ta način.

Projektna ekipa:

• študenti: Sanja Končan, Rebeka Šauperl, Žiga Kosmatin, Maja Kilar, Janja Končan, Alja Šiška, Tomaž Čeč, Tilen Špenko, Marko Huskić, Vasiljka Šmitek
  • glavni pedagoški mentor in koordinator: doc. dr. Gregor Dugar
  • delovna mentorja: Gregor Pipan (XLAB razvoj programske opreme in svetovanje d.o.o.) in Vladimir Komljenovič (Zavod Podjetniški inkubator Kočevje)
  • sodelujoči pedagoški mentor: prof. dr. Marko Jaklič
Rezultat projekta