Reforma področja državnih pomoči in izvajanje pravil o državnih pomočeh v praksi

Trajanje projekta: 6 mesecev (februar – julij 2015)

Kratka vsebina projekta:

S projektom želimo preučiti izvajanje državnih pomoči v praksi. Slovenska sodišča se vedno bolj ukvarjajo s problematiko državnih pomoči, med drugim je Ustavno sodišče RS nedavno na Sodišče EU naslovilo prvo predhodno vprašanje, ki zadeva prav razumevanje evropskih pravil o državnih pomočeh. Namen projekta je čim bolj celovito predstaviti problematiko državnih pomoči - tako preko pravilnega razumevanja pravnih pravil, s čimer se ukvarja Odvetniška pisarna Kavčič, Rogl in Bračun, in analize konkretnih izkušenj pridobivanja pomoči podjetja Rajmax d.o.o., kot tudi z vidika uspešnih slovenskih podjetij, včlanjenih v gospodarsko interesno združenje Klub slovenskih podjetnikov-GIZ in njihovih izkušenj s podeljenimi pomočmi njim ali njihovim konkurentom. Preko ekonomsko-pravne analize, ki bo upoštevala vse vidike državnih pomoči, bomo prišli do zaključkov glede smotrnosti trenutne ureditve in predlagali izboljšave, ki bodo v korist vsem sodelujočim. Odvetniška pisarna se bo preko projekta seznanila z novimi predlogi za ureditev državnih pomoči, Rajmax d.o.o. in v GIZ vključene družbe pa bodo bolje razumele pravno ureditev državnih pomoči, kar jim bo v pomoč pri prihodnjih poslovnih odločitvah.

Projektna ekipa:

• študenti: Tina Krajšek Samar, Ana Marija Lančić, Manja Munda, Jaka Kukavica, Žiga Urankar, Suzana Pecin, Rok Jemec, Ana Hergouth, Lavra Cilenšek, Lana Batagelj in Kaja Batagelj
  • glavna pedagoška mentorica in koordinatorica: doc. dr. Ana Vlahek
  • delovna mentorja: mag. Matej Kavčič (Odvetniška družba Kavčič, Rogl in Bračun, o.p., d.o.o.) in Gabrijela Koren (Rajmax d.o.o.)
  • sodelujoči pedagoški mentor: prof. dr. Marko Simoneti
Rezultata: