Delovni obisk delegacije z Državne pravne univerze v Taškentu, Uzbekistan

V torek, 15. maja 2018, sta Pravno fakulteto v Ljubljani obiskala prof. Esemurat Kanyazov, namestnik ministra za pravosodje v Uzbekistanu in rektor Državne pravne univerze v Taškentu, ter prof. Mansur Kamalov, prorektor Državne pravne univerze v Taškentu.

V Uzbekistanu se pripravljajo na reformo pravnega izobraževanja in del teh priprav je bilo tudi nekajdnevno gostovanje omenjenih predstavnikov v Sloveniji, kjer sta na delovnih srečanjih obiskala več institucij. Obisk v Sloveniji je potekal v organizaciji Petre Gorjup in Maje Cafuta iz Regionalnega dialoga, slovenske nevladne organizacije s podružnico v Taškentu.

Na Pravni fakulteti v Ljubljani sta delegacijo sprejela dekan, prof. dr. Miha Juhart, in prodekanja, izr. prof. dr. Vasilka Sancin. Gosta je zanimala predvsem naša izkušnja z bolonjskim študijem (način izvedbe študija, sodelovanje fakultete z okoljem, priprava študentov na kasnejšo zaposlitev) in naš pogled na pomen sodelovanja na največjih svetovnih moot tekmovanjih.