I. Konferenca slovenskih pravnikov iz sveta in Slovenije

27. – 28. maj 2010

Ljubljana, Pravna fakulteta, Poljanski nasip 2

Častni pokrovitelj: Predsednik RS dr. Danilo Türk

Svetovni slovenski kongres vljudno vabi na I. Konferenco slovenskih pravnikov iz sveta in Slovenije, ki bo potekala 27. in 28. maja 2010 na Pravni fakulteti v Ljubljani.

Na podlagi naših več kot desetletnih izkušenj pri organizaciji konferenc slovenskih zdravnikov, znanstvenikov, gospodarstvenikov, arhitektov, gradbenikov, glasbenikov in planincev iz sveta in domovine, želimo zdaj to prakso razširiti tudi na področje prava.

Konferenco pripravljamo v sodelovanju s Pravno fakulteto v Ljubljani, Zvezo društev pravnikov Slovenije ter posamezniki iz sveta in Slovenije. Častno pokroviteljstvo je prevzel predsednik RS dr. Danilo Türk.

Konferenca je v prvi vrsti namenjena povezovanju in sodelovanju slovenskih pravnikov v Sloveniji z rojaki, delujočimi po svetu, organizirana je strokovno na visokem nivoju, tematsko privlačna za pravne strokovnjake, privabi pa tudi širok krog udeležencev.

Na konferenci bomo obravnavali naslednje teme:

• Pravni položaj Slovencev v tujini
  • Mednarodni mehanizmi sodnega varstva
  • Utrinki iz pravne prakse
  • Pravo med univerzalnim in partikularnim ter med naravnim in pozitivnim pravom
  • Odprta vprašanja EU
  • Nove tehnologije, nova svetovna stvarnost in pravna ureditev

Vljudno vas vabimo, da se konference udeležite. Kotizacije ni.

Prijave zbiramo preko spletne prijavnice. Predhodno prijavljeni udeleženci dobijo na konferenci brezplačni izvod zbornika predavanj.

PRIJAVNICA

PRELIMINARNI PROGRAM