Končano študentsko tekmovanje »Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot«

Včeraj, 21. 04. 2011, se je na Dunaju končalo največje tekmovanje študentov prava na svetu »Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot«, ki je letos potekalo osemnajstič. Sodelovalo je 262 univerz iz 66 držav! Prvič po nekaj letih se je ekipa PF prebila v finalni del tekmovanja (med 64 ekip). Poleg tega je član ekipe Jure Lampič prejel priznanje (honorable mention) za odličnega govornika. Letos je na tekmovanju zmagala Univerza iz Ottawe v Kanadi. Glede na izjemno visoko strokovno raven tekmovanja in glede na dejstvo, da med 64 ekipami, ki se uvrstijo naprej, večina govori angleško kot materin jezik, pomenita naša uvrstitev (končni podatek bo sicer znan šele čez nekaj tednov) in priznanje govorniku lep uspeh. Čestitamo!

Člani ekipe PF: Aljoša Krdžič, Jure Lampič, Nastja Merlak, Primož Mikolič, Maja Perpar, Sabina Pirnat, Alja Romšak in Primož Šega.