Letos bo na Pravni fakulteti potekalo že deseto tekmovanje Rubikon

Letošnje, že deseto finale tekmovanja Rubikon, na katerem bodo slovenski študenti prava z ljubljanske, mariborske in evropske pravne fakultete tekmovali v predstavitvi sodb Evropskega sodišča za človekove pravice, ki so si jih izbrali sami, bo 15. januarja 2015 ob 15. uri v Vijolični dvorani na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani, Poljanski nasip 2.

Po desetminutni predstavitvi sodbe bodo tekmovalci odgovarjali na vprašanja ocenjevalne komisije.

V ocenjevalni komisiji bodo:

• prof. dr. Dragica Wedam Lukić, nekdanja predsednica Ustavnega sodišča
  • dr. Jadranka Sovdat, podpredsednica Ustavnega sodišča
  • Boris Kobal, dramatik, režiser in igralec

Na dosedanjih devetih tekmovanjih so zmagali: 2014-Laura Martinčič in Katja Krušec, 2013- Simona Zupančič, 2012 - Neža Šubic, 2011 - Marjana Trebižan, 2010 - Sanda Šabić, 2009 - Ana Kastelec,  2008 - Nina Zupan, 2007 - Staša Nunič, 2006 - Nina Scortegagna.

Pri izvedbi in snemanju tekmovanja nam bo pomagala nekdanja tekmovalka kolegica Katja Kolman.

Zahvaljujem se vsem, ki so pomagali pripraviti to prireditev ali prispevali knjižne nagrade in priznanja za tekmovalce.

SEZNAM TEKMOVALCEV (po abecednem vrstnem redu) IN SODB, KI JIH BODO PREDSTAVILI

1. Lura Berus: Peta D v. Nemčija