Mednarodni dan spomina na žrtve genocida (9. december) in Mednarodni dan človekovih pravic (10. december)

Ministrstvo za zunanje zadeve Republike Slovenije in Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani sta 9. decembra 2016 pripravila okroglo mizo s predstavitvijo publikacije OZN o preprečevanju grozodejstev z naslovom Okvir za prepoznavanje grozodejstev – priročnik za preprečevanje v slovenskem jeziku. Na predstavitvi, ki je bila namenjena ozaveščanju o načelu »odgovornost zaščititi«, so sodelovali zaslužni profesor dr. Ljubo Bavcon, najstarejši diplomat na svetu dr. Anton Vratuša, izredna profesorica dr. Vasilka Sancin (Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani) ter veleposlanica mag. Blanka Jamnišek, nacionalna kontaktna točka za »Odgovornost zaščititi« (Ministrstvo za zunanje zadeve RS).

Poročilo z dogodka je v priloženem dokumentu.
Datoteke