Ob začetku poletnega semestra 2021/22 smo pozdravili tudi tuje izmenjavne študente

V torek, 15. februarja 2022, je fakulteta organizirala uradni sprejem in informativni sestanek za 47 tujih študentov, ki bodo v poletnem semestru študijskega leta 2021/22 pri nas opravljali svojo študijsko izmenjavo. Študente, ki prihajajo iz 17 različnih držav, so na sprejemu pozdravili: sodelavki mednarodne pisarne Lea Kremič in Darja Rabzelj, vodja knjižnice Alenka Peterka, koordinatorja tutorjev za tuje študente Hana Jerak in Anže Mediževec ter predstavnik organizacije Erasmus Student Network Ljubljana Alen Nuhanović. Študentom so predstavili koristne informacije o študiju, organizaciji predavanj in ostalih fakultetnih storitvah za studente. V naslednjih dneh bodo tuji študenti s pomočjo svojih tutorjev poskrbeli še za nekatere administrativne postopke (prijava bivališča, urejanje prijave za uporabo študentskih bonov in kartice Urbana, prevzemanje digitalne identitete UL, urejanje dostopa do ŠIS-a in spletnih učilnic, ipd.). Tradicionalna ekskurzija po eni od slovenskih regij, ki jo običajno organiziramo v prvem tednu semestra, pa je zaradi epidemije letos žal odpadla in jo bomo skušali organizirati v prihodnjih mesecih.