Odlična uvrstitev ekipe Pravne fakultete na tekmovanju »Concours Européen des Droits de l'Homme Rene Cassin«

Med 14. in 17. junijem je potekalo 37. tekmovanje Concours Européen des Droits de l'Homme Rene Cassin.

Ekipa Pravne fakultete Ljubljana, ki so jo sestavljali Anđa Radujko, Gal Veber in Nuša Bedene, je pod mentorstvom as. Filipa Dougana v hudi konkurenci francosko govorečih ekip (z edino izjemo Univerze v Bukarešti) osvojila izjemno 12. mesto od skupno 43 sodelujočih ekip.

Pri pripravah so sodelovale tudi lanskoletne tekmovalke Lara Koselj, Patricia Karlatec ter Tjaša Mučič. Ob tej priložnosti se jim za vso izkazano pomoč, nasvete ter neizmerno podporo najlepše zahvaljujemo.

Na ustnem delu, ki je tokrat potekal v živo, so se tekmovalci kot predstavniki države, pomerili z ekipama Université de Montpellier ter Université Jean Moulin (Lyon III), katerih materni jezik je francoščina. A memorandum, več kot odličen ustni duel ter izjemna končna uvrstitev kažejo, da » francozev « Pravne fakultete v Ljubljani ne gre podcenjevati.

Vive #l'equipegagnante !