Podelitev magistrskih listin – prvič po letu 2020 v živo

V četrtek, 5. januarja 2023, smo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani podelili magistrske diplomske listine, na način, ki smo ga bili vajeni nekoč, v živo. Od julija 2020 se je namreč kar trikrat zgodilo, da je morala podelitev zaradi vsem znanih razlogov potekati na daljavo, torej s pošiljanjem magistrskih listin novim magistricam in magistrom prava po pošti. Tisti pa, ki so magistrirali od decembra 2021 pa vse do konca oktobra 2022 – njih 114 – so lahko prevzeli svoje trdo zaslužene listine osebno, na svoji almi mater, pred sorodniki in prijatelji. Čeprav mnogi študirajo ali nabirajo svoje prve prave delovne izkušnje v tujini, se jih je dogodka udeležila dobra polovica.

Zbrane je najprej pozdravil in nagovoril dekan fakultete prof. dr. Saša Zagorc, za tekoče povezovanje slavnostne podelitve pa je poskrbel prodekan za študijske zadeve prof. dr. Miro Cerar. Slovesno obljubo je v imenu magistric in magistrov prebrala Branislava Sara Mitrović, za kulturni program pa je – kot je to že običaj – poskrbel pevski zbor Pravne fakultete Pegius. Začeli so – kot se za tovrstne dogodke na univerzi spodobi – z Gaudeamus Igitur, v nadaljevanju pa smo lahko prisluhnili slovenski ljudski pesmi Škerjanček poje, žvrgoli, pesmi Marija Kogoja Stoji mi polje, za konec pa še primorski ljudski pesmi v priredbi Karola Pahorja Pa se sliš'.
Po končani podelitvi je sledilo druženje ter pogostitev.

Vsem magistrom in magistricam izrekamo iskrene čestitke!