Reševanje sporov v športu: avtonomija športa in športnih organizacij ter pravice športnikov

Društvo za športno pravo, je včeraj v sodelovanju s Pravno fakulteto v Ljubljani, Pravno kliniko »Pravo v športu« in Olimpijskim komitejem Slovenije (OKS) organiziralo strokovni posvet o reševanju sporov v športu. Sodelujoči so po uvodni predstavitvi problematike s strani Varuha pravic športnikov Rožleta Prezlja predstavili svoja stališča o težavah v praksi in možnih rešitvah. Sodelovali so dr. Janez Kocijančič (predsednik Združenja Evropskih olimpijskih komitejev (EOC) in podpredsednik Mednarodne smučarske zveze (FIS)), Tjaša Andree Prosenc (podpredsednica International Council of arbitration for sport (ICAS), tj. predsedstva Mednarodnega športnega razsodišča v Lozani (CAS)), dr. Vesna Bergant Rakočević (arbitrica Mednarodnega športnega razsodišča v Lozani (CAS) in sodnica na Višjem sodišču v Ljubljani), Katarina Kresal (predsednica Evropskega centra za reševanje sporov – ECDR) in dr. Peter Grilc (arbiter Mednarodnega športnega razsodišča v Lozani (CAS) in profesor na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani), pogovor pa je moderiral profesor na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani dr. Saša Zagorc. Po dogodku se je razvila razprava, sodelujoči pa so se strinjali, da je za reševanje sporov, v katerih so udeleženi športniki, primerne zlasti metode zunajsodnega reševanja sporov.

Po dogodku je potekal občni zbor Društva za športno pravo, na katerem so potrdili poročilo o delu za leto 2016 in sprejeli načrt delo za letošnje leto, k včlanitvi pa vabijo tudi nove člane. Več informacij dobite pri predsedniku društva Boštjanu Koritniku na bostjan.koritnik@pf.uni-lj.si