Študijski obisk delegacije z Université d'Évry Val-d'Essonne

V tednu med 18. in 22. junijem 2018 smo na Pravni fakulteti gostili delegacijo študentov in profesorjev z Université d'Évry Val-d'Essonne (blizu Pariza, Francija), ki so v Slovenijo prišli na strokovno ekskurzijo, katere namen je bil opraviti primerjalnopravno analizo slovenskega in francoskega prava.

Delegacijo sta sprejela izr. prof. dr. Jerca Kramberger Škerl, ki jim je predstavila slovenski pravni sistem, in prof. dr. Grega Strban, ki jim je predaval o pravu socialne varnosti v Sloveniji. Darja Rabzelj iz mednarodne pisarne jim je na kratko predstavila Univerzo v Ljubljani in jim skupaj z vodjo knjižnice Alenko Peterka razkazala našo fakulteto in knjižnico.

Tekom tedna so gostje obiskali še Vrhovno sodišče Republike Slovenije in Pravno fakulteto Univerze v Mariboru.