Uspešen zaključek poletne šole o Brexitu

Med 3. in 7. julijem 2017 je na Pravni fakulteti v Ljubljani potekala poletna šola z naslovom Brexit: What it is about and what happens after, ki jo je pripravila in vodila gostujoča predavateljica, dr. Veronika Fikfak z Univerze v Cambridgeu (VB).

Poletno šolo, ki je obravnavala ustavno ureditev Združenega kraljestva in odprta vprašanja statusa EU državljanov v Veliki Britaniji, status Škotske in Severne Irske, ter različne potencialne ureditve trgovanja med VB in EU, je redno obiskovalo 20 študentov.

Odziv enega izmed udeležencev: "Poletna šola se mi je zdela zanimiva, saj smo na brexit gledali zlasti z britanske perspektive in posledično mi je precej razširila obzorja, saj sem do sedaj o teh vprašanjih razmišljal zgolj s perspektive EU" .