V Mariboru je potekalo drugo državno tekmovanje iz pogajanj

Pretekli petek, 2. marca 2012, je na Pravni fakulteti v Mariboru potekalo zdaj že drugo državno tekmovanje iz pogajanj.

Tekmovanje se je od lanskega leta vidno povečalo, saj se ga je letos udeležilo skoraj dvakrat več študentov kakor lani. Tekmovalo je namreč kar 23 dvojic študentov, od tega 9 dvojic z ljubljanske, ter po 7 dvojic z mariborske in z novogoriške pravne fakultete.

Letošnji primer je simuliral odnos med pooblaščencema glasbene zvezde Thanie Swain, ki organizira obširno glasbeno turnejo ob povratku na sceno, in pooblaščencema podjetja Odyssey, ki je organizator njene turneje. Pooblaščenci so imeli zahtevno nalogo usklajevanja volj svojih zastopancev glede vsebine njunega poslovnega podviga. Pogajali so se o sestavinah, kot so število prizorišč, kraji prizorišč, vodenje in stroški umetniškega programa, delitev dobička, pevkin prosti čas in ostalih podrobnostih posla.

Tekom pogajanj smo bili sodniki priča tudi izjemno domiselnim strategijam in prepričljivim nastopom.

Naša študenta Luka Pregelj in Marko Srebot sta zasedla prvo mesto v vlogi pevkinihpooblaščencev, prvo mesto v vlogi pooblaščencev podjetja Odyssey pa sta zasedla študenta novogoriške pravne fakultete.

Vsem udeležencem čestitamo za uspešen nastop!