Vabilo na konferenco 16. Dnevi evropskega prava

Vabimo vas na letošnje že 16. Dneve evropskega prava, ki so konferenca z dolgoletno tradicijo in eden izmed bolj razgibanih ter akademsko dovršenih dogodkov v Sloveniji.

Enodnevna konferenca bo potekala 21. novembra v Zlati predavalnici Pravne fakultete Univerze v Ljubljani.

Letos bomo na Dnevih evropskega prava podrobneje obravnavali teme, ki so trenutno aktualne tako v Evropski uniji kot tudi v Sloveniji:

• aktualna vprašanja sodne prakse Sodišča EU,
  • sodni nadzor nad izvrševanjem prava EU v slovenski državni upravi ter
  • volitve v Evropski parlament 2019 in njihov pomen za prihodnost Evropske unije, o čemer bo ob zaključku konference potekala tudi okrogla miza.

Govorniki na konferenci bodo profesorji Pravne fakultete UL, sodniki, strokovnjaki iz prakse, odvetniki idr.

Udeležba je brezplačna, prijave pa zbiramo na elektronskem naslovu dnevi2018@gmail.com.

Udeleženci konference prejmete potrdilo o udeležbi.

V priloženi datoteki si lahko ogledate program.

Vljudno vabljeni!

Datoteke