Zmaga ekipe PF na 6th All-European International Humanitarian and Refugee Law Moot Court Competition

Ekipa Pravne fakultete, ki sta jo sestavljali Nina Jasenc in Elizabeta Korenčan je pod mentorstvom doc. dr. Maše Kovič Dine zmagala na 6th All-European International Humanitarian and Refugee Law Moot Court Competition, ki je potekalo med 16. in 19. novembrom 2021 na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. All-European International Humanitarian and Refugee Law Moot Court Competition je mednarodno študentsko tekmovanje s področja mednarodnega javnega prava, s posebnim poudarkom na pravu oboroženih spopadov, mednarodnem begunskem pravu in mednarodnem kazenskem pravu, ki ga vsako leto organizira PF v sodelovanju z Mednarodnim odborom Rdečega križa (ICRC) in Visokim komisariatom Združenih narodov za begunce (UNHCR) ter Rdečim križem Slovenije (več o tekmovanju: https://www.pf.uni-lj.si/en/international-cooperation/all-european-international-humanitarian-and-refugee-law-moot-court-competition/)

Poleg ekipne zmage je tekmovalka Elizabeta Korenčan dobila tudi nagrado za najboljšo govorko tekmovanja in najboljšo govorko finala.

Celotni ekipi iskreno čestitamo!