Mednarodna parlamentarna štipendija nemškega zveznega parlamenta (IPS) za leto 2022 - rok za oddajo prijav podaljšan do 31. 8. 2021

Z nemškega veleposlaništva v Ljubljani so sporočili, da so podaljšali rok za oddajo prijav na razpis za »Mednarodno parlamentarno štipendijo nemškega zveznega parlamenta« ali t.i. IPS – štipendijo.

Nemški zvezni parlament ponuja v sodelovanju z univerzami Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität Berlin, Technische Universität Berlin priložnost, da v času 5-mesečnega praktičnega dela pri poslancu zveznega parlamenta štipendisti spoznajo nemški parlamentarni sistem in politične procese odločanja ter pridobijo praktične izkušnje na področju parlamentarnega dela.

Mednarodna parlamentarna štipendija je namenjena visoko kvalificiranim in politično zainteresiranim mladim, ki se želijo po zaključku programa vrniti v svojo domovino in aktivno ter odgovorno sooblikovati demokratično prihodnost svoje države.

Rok za prijavo je podaljšan do 31. avgusta 2021.

Več informacij najdete TUKAJ.