Javno-zasebno partnerstvo za razvoj podeželja

Trajanje projekta:  6 mesecev (februar– julij 2015)

Kratka vsebina projekta:

Pri projektu se bomo ukvarjali s temo javno-zasebnega partnerstva na področju razvoja podeželja. Podjetje RA Sinergija, ki je vključeno v projekt, prihaja iz ruralnega področja. Koncentracija podjetniških aktivnosti na tem območju je izrazito pod slovenskim povprečjem. Namen našega projekta je raziskati, kako lahko javno-zasebna partnerstva učinkovito prispevajo k izboljšanju sedanje situacije na tem območju. V projektu bomo opredelili različne oblike javno-zasebnega partnerstva (pogodba o opravljanju storitev, pogodba o upravljanju, pogodba o najemu, koncesijska pogodba, bot-oblika projektnega financiranja, privatizacija) in s pomočjo podjetja ugotovili/raziskali možnosti javno-zasebnega financiranja, na področju, ki ga pokriva RA Sinergija d.o.o. Raziskali bomo tudi možnosti in pogoje črpanja sredstev in financiranja s strani Evropske unije,. Poleg tega bomo poiskali in preučili dobre prakse v Sloveniji in v drugih izbranih državah članicah Evropske unije. Pri preučevanju tuje prakse in tuje zakonodaje sodelujemo z  Inštitutom za primerjalno pravo. Na tej podlagi bomo identificirali potencialne pomanjkljivosti slovenske zakonodaje na tem področju in pripravili morebitne predloge sprememb Zakona o javno-zasebnem partnerstvu.

Projektna ekipa:

• študenti: Maja Bahor, Tjaša Jenko, Anja Mravlja, Janez Sekirnik, Sandra Zec, Danijel Pajić, Kaja Cigan, Maja Mauko, Katja Sraka
  • glavna pedagoška mentorica in koordinatorica: doc. dr. Ana Vlahek
  • delovna mentorja: Stanislav Sraka (RA Sinergija d.o.o.) in doc. dr. Matija Damjan (Inštitut za primerjalno pravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani)
  • sodelujoča pedagoška mentorica: prof. dr. Katarina Zajc
Rezultat projekta