Problematika Dunajskih kristalov z vidika družbe Alukomen

Trajanje projekta: 5 mesecev (marec – julij 2015)

Kratka vsebina projekta:

Projektna ekipa s pravnega in ekonomskega vidika analizira stanje v podjetju Alukomen Holding d.d. v povezavi z gradbenim projektom Dunajski Kristali. Z gospodarskega in obligacijskopravnega vidika študentje preučujejo relevantne pogodbe med Alukomnom d.d., Mabro inženiringom d.o.o. (v nadaljevanju Mabra) in Republiko Slovenijo. Alukomen d.d. je s podjetjem Mabra sklenil podjemno pogodbo za opravljanje del iz dejavnosti Alukomna d.d. na stavbah Dunajskih kristalov,vendar za opravljeno delo Alukomen plačila ni dobil. Skupina bo preučila vzroke za neplačilo, pri čemer bo izhajala iz menjalne predpogodbe med Mabro in Republiko Slovenijo. Alukomen d.d. je bil en izmed šestih podizvajalcev, ki so ustanovili družbo D-kristali d.o.o., da bi s tem zavarovali svoje terjatve do Mabre. Zaradi likvidnostnih težav je moralo podjetje Alukomen zapreti svoja vrata. Ustanovljena je bila nova družba Alukomen Holding d.d., zaradi želje zaposlenih po ohranitvi proizvodnje. Skupina študentov spoštuje njihova prizadevanja za ohranitev delovnih mest in želi prispevati k dobremu poslovanju družbe v prihodnosti.

Projektna ekipa:

• študenti: Urška Šutar, Živa Pezdirc, Vid Hribar, Petra Dragovan
  • glavni pedagoški mentor in koordinator: doc. dr. Gregor Dugar
  • delovna mentorja: Ivanka Grmek (ALUKOMEN Holding, podjetje Al stavbnih in drugih konstrukcij d.d.) in Roman Završek (Odvetniška pisarna Završek, o.p., d.o.o.)
  • sodelujoči pedagoški mentor: prof. dr. Miha Juhart
Rezultat projekta