Produkcijska start-up podjetja s pravnega in ekonomskega vidika

Trajanje projekta: 5 mesecev (marec – julij 2015)

Kratka vsebina projekta:

BV Media je start-up družba, sestavljena iz petih ambicioznih mladih posameznikov, ki se ukvarjajo s produkcijo. Njihova dejavnost je izdelovanje raznovrstnih avdiovizualnih posnetkov za domače in tuje partnerje. Podjetje zanima področje prava intelektualne lastnine in ureditev delovnopravnih institutov, zato smo se povezali tudi z Ameriško gospodarsko zbornico (Komisija za intelektualno lastnino in Komisija za delovno pravo, ki delujeta znotraj Ameriške gospodarske zbornice). Eden od dolgoročnih ciljev gospodarske družbe je postati še bolj konkurenčno in uspešno, ter prodreti na tuje trge. Zato bi bil del projekta tudi preučitev zakonodaje in ostalih ovir za prodor na trg EU in ZDA. Poleg poglobljenega znanja na omenjenih področjih in izkušenj, ki jih bomo pridobili z delom in sodelovanjem z gospodarsko družbo ter zbornico, je naš cilj pripraviti obsežen dokument, ki bo zaobjel zakonsko ureditev, z njo povezano sodno prakso, ter ustrezne odgovore na zastavljene izzive. Nadalje želimo doseči, da bo podjetje še bolj prepoznavno in dostopno svojim strankam. Za to bomo uporabili različna trženjska orodja.

Projektna ekipa:

• študenti: Neža Krajnc, Petra Lipovšek, Aljaž Cankar, Maja Činč, Matija Urankar, Urška Rotar, Klemen Flego, Klavdija Kek, Mateja Podboj in Aleksander Hočevar
  • glavni pedagoška mentorica in koordinatorica: asist. dr. Neža Pogorelčnik
  • delovna mentorja: Luka Stanovnik (BV MEDIA, vizualne komunikacije d.o.o.) in Vida Dolenc Pogačnik (Ameriška gospodarska zbornica v Sloveniji)
  • sodelujoči pedagoški mentor: prof. dr. Klemen Podobnik
Rezultat projekta