Raziskava delovanja zdravstvenih sistemov v Sloveniji ter izbranih trgih jugovzhodne Evrope

Trajanje projekta: 3 mesece (april – junij 2015)

Kratka vsebina projekta:

Cilj projekta je narediti primerjalno raziskavo o vzdržnosti in trajnosti zdravstvenih sistemov v Sloveniji in sosednjih državah (Hrvaška, Srbija, Makedonija, Bosna in Hercegovina, Črna Gora) ter na podlagi analize podatkov ugotoviti in podati mnenje o potencialnih prihodnjih rešitvah, ki bi pripomogle k vzdržnosti zdravstvenih sistemov. Projekt je sestavljen iz pravne in ekonomske analize zdravstvenih sistemov s strani študentov Pravne in Ekonomske fakultete v Ljubljani, ki poteka ob nadzoru in v sodelovanju s strokovnjaki mednarodno priznanega svetovalnega podjetja PricewaterhouseCoopers Svetovanje d.o.o.. Podjetje je študentom ponudilo na voljo širok spekter svojih izkušenj in znanj z njegovega delovnega področja. V pravnem vidiku analiza temelji na natančni preučitvi relevantne zakonodaje držav, vloge in vpliva države na zdravstveni sistem, ter analizi morebitnih prihajajočih zakonodajnih reform in razvojnih usmeritev. Na področju zdravstvenih sistemov je prisotnih več akterjev, katerih vloga se bo v projektu določila. Določile se bodo tudi prednosti in slabosti posameznih zdravstvenih sistemov. V okviru projekta študentje pripravljajo ekonomsko analizo trga in pregled višine sredstev namenjenih za zdravstvene sisteme ter opredelitev tržnih deležev različnih zavarovanj (obvezno, dopolnilno, dodatno).

Projektna ekipa:

• študenti: Nejc Bizjak, Lea Avsenik, Tim Gregor Grünfeld, Gabriela Humar, Maks Mencin, Anže Noč in Tevž Mikuš
  • glavni pedagoški mentor in koordinator: prof. dr. Grega Strban
  • delovni mentor: Gorazd Ocvirk (PricewaterhouseCoopers SVETOVANJE d.o.o.)
  • preostala sodelujoča pedagoška mentorja: prof. dr. Peter Grilc in asist. dr. Daša Farčnik
Rezultat projekta