Portal GoinGlobal - pomoč pri iskanju prakse v tujini

Karierni centri Univerze v Ljubljani sporočajo, da študentom in diplomantom UL še naprej omogočajo brezplačen dostop do portala GoinGlobal, ki predstavlja odličen vir informacij pri iskanju praks oz. pripravništev v tujini.

Funkcionalnosti portala vključujejo (za res učinkovito rabo si predhodno oglejte video, dostopen na portalu):
  • globalni iskalnik po prostih delovnih mestih, pripravništvih oz. praksah, ki akumulira podatke z velikega števila drugih zaposlitvenih portalov (več kot 16 milijonov prostih delovnih mest);
  • dostop do vodičev po več kot 40 državah, kjer so navedeni podrobni podatki o: načinih iskanja službe, vizah in delovnih dovoljenjih, najboljših zaposlovalcih in trgu dela na splošno, stroških bivanja, navedeni so primeri motivacijskih pisem in CV-jev v angleškem in lokalnem jeziku, nasveti, kako se pripraviti na razgovor, podatki o poslovnem bontonu v državi, višini plač ipd. Na voljo so tudi »karierni« vodiči po največjih ameriških in kanadskih mestih;
  • dostop do poslovnega imenika, kjer so predstavljeni profili več kot 450.000 poslovnih subjektov iz 196 držav po dejavnostih;
  • dostop do člankov na temo pridobivanja delovnih izkušenj v mednarodnem okolju itd.
Dostop do portala je možen z vseh stacionarnih računalnikov na fakultetah in akademijah Univerze v Ljubljani ter preko brezžičnega omrežja eduroam na povezavi https://online.goinglobal.com/.

POMEMBNO:
Z gumbom »Create Account« si lahko med dostopanjem preko univerzitetnega omrežja ustvarite osebni račun ter nato do vsebin dostopate s katere koli lokacije (oddaljeni dostop).

Podrobnejše infromacije o tem najdete v pripeti datoteki.

V primeru težav z dostopom se lahko obrnete na karierno svetovalko Tamaro Boh (tamara.boh@uni-lj.si; 01/ 2418-684).