dr. Damjan Korošec, dr. Katja Filipčič, Stojan Zdolšek
    strokovni koordinator projekta: Boštjan Koritnik

VELIKI ZNANSTVENI KOMENTAR POSEBNEGA DELA KAZENSKEGA ZAKONIKA (KZ-1)

V založbi Uradni list RS so skupaj s Pravno fakulteto Univerze v Ljubljani izdali 1.knjigo Veliki znanstveni komentar posebnega dela Kazenskega zakonika (KZ-1), urednikov dr. Katje Filipčič, dr. Damjana Korošca in Stojana Zdolška s skupaj 47 avtorji. Knjiga obsega komentar posebnega dela KZ-1, ki vključuje 291 členov, na skupaj več kot 3000 straneh.
Več informacij o knjigi na strani Uradnega lista

mag. Aleksander Igličar, prof. dr. Marko Hočevar, izr. prof. dr. Maja Zaman Groff

OSNOVE RAČUNOVODSKIH IZKAZOV ZA PRAVNIKE

Računovodstvo je jezik poslovanja, ki različnim interesnim skupinam omogoča razumevanje poslovanja podjetij, tako njihovega premoženjskega in finančnega položaja kot tudi gospodarske in finančne uspešnosti njihovega poslovanja. Če računovodstva ne razumemo, bistveno težje spremljamo poslovanje podjetja. V knjigi Osnove računovodskih izkazov za pravnike so predstavljene osnove temeljnih računovodskih izkazov – bilance stanja, izkaza poslovnega izida in izkaza denarnih tokov – in gospodarskih kategorij, ki jih prikazujejo. Vsebina je zapisana v jeziku, razumljivem pravnikom, in pojasnjena s številnimi primeri.

Založnik/izdajatelj: Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani

Cena: 24 evrov

dr. Boštjan Brezovnik,  dr. Gorazd Trpin, dr. Senko Pličanič

SISTEM JAVNE UPRAVE

Delo obravnava področja varstva pravic posameznikov v razmerju do uprave (upravne postopke, sodni nadzor nad delovanjem uprave in neformalne oblike varstva pravic posameznika v razmerju do uprave), področje preučevanja notranjih razmerij v sistemu javne uprave (vprašanja ljudi v javni upravi ter organizacijska vprašanja uprave) ter institucije in funkcije javne uprave (organizacijo in delovanje državne uprave, lokalne samouprave in javnih služb oziroma dejavnosti splošnega pomena).
Knjiga je obvezno študijsko gradivo pri predmetu Javna uprava Pravne fakultete Univerze v Ljubljani in predmetih Sistem javne uprave ter Lokalna samouprava Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Založnik/izdajatelj: Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani in Litteralis

Cena: 25 evrov

Prodajno mesto: Knjigarna Pravna

Franjo Štiblar, Lana K. Gotvan

SLOVENSKI INFRASTRUKTURNI PROJEKTI

Obravnave slovenske infrastrukture v njeni celovitosti pri nas manjka. Ob teoretičnem in normativnem delu so pomembni konkretni infrastrukturni projekti, ki jih 13 predstavi knjiga Slovenski infrastrukturni projekti za prihodnost. Gre za konkretne projekte investicij v slovensko infrastrukturo, knjiga pa predstavlja poseben del projektne analize slovenske infrastrukture, katere splošen del je v obliki znanstvene monografije izšel v Založbi Pravne fakultete leta 2016. V uvodnem delu so povzeti teoretični temelji infrastrukture in kako z njo upravljati. V posameznih poglavjih so predstavljeni: mehka infrastruktura (intelektualna in ekološka), infrastruktura naravnih virov (gozdovi, vetrna energija, ravnanje z odpadki, odvajanje voda), prometna infrastruktura (tretja in 3A razvojna os, druga cev v Karavankah, nadgradnja železniškega mostu Zidani Most, Luka Koper) ter sodobna infrastruktura (polnilna električna infrastruktura, masovni podatki za promet, zaščita pred kibernetskimi grožnjami). Knjigo zaključi povzetek vseh projektov in pogled naprej glede njihove uresničitve.

Založnik/izdajatelj: Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani

Cena: 37 evrov

M. Žgur, N. Kogovšek Šalamon, B. Koritnik (ur.)

IZZIVI USTAVNEGA PRAVA V 21. STOLETJU: liber amicorum Ciril Ribičič

Knjigo, posvečeno 70-letnici profesorja dr. Cirila Ribičiča, sestavlja devetnajst strokovnih in znanstvenih besedil z ustavnopravnega področja, ki so jih zgolj za to priložnost pripravili ugledni tuji in domači strokovnjaki in strokovnjakinje.

Elektronska različica knjige je dostopna na spletni strani založnika
(http://books.lex-localis.press/index.php/LexLocalisPress/catalog/book/53), tiskano različico pa je mogoče kupiti v knjigarni Pravna na Pravni fakulteti v Ljubljani, Poljanski nasip 2 (oziroma preko e-poštnega naslova alenka.erzen@pf.uni-lj.si).

RAZSEŽNOSTI ZASEBNEGA PRAVA

Liber amicorum
Ada Polajnar Pavčnik

V čast zasl. prof. dr. Ade Polajnar Pavčnik je ob njeni sedemdesetletnici Katedra za civilno pravo pripravila slovesni zbornik – Liber Amicorum. V zbornik, ki ga je uredil prof. dr. Damjan Možina, so sodelavci katedre, drugi jubilantkini kolegi in strokovni sopotniki ter njeni doktorandi priobčili prispevke z različnih področij zasebnega prava, ki so vsa povezana z dolgoletnim znanstvenim in pedagoškim delovanjem profesorice.
Kazalo

Naročila sprejemamo na e-poštni naslov alenka.erzen@pf.uni-lj.si in telefonski številki 01/4203 112.

IZBRANI VIDIKI USTAVNEGA, CIVILNEGA IN GOSPODARSKEGA PRAVA

Liber amicorum
Lojze Ude

Kazalo

USTAVNO PRAVO

Knjiga Ustavno pravo avtorjev dr. Franca Grada, dr. Igorja Kaučiča in dr. Saše Zagorca, treh profesorjev Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, je novo, doslej najobsežnejše, najcelovitejše in najbolj poglobljeno delo s področja ustavnega prava po sprejemu Ustave Republike Slovenije. Gre za nadgradnjo predhodnih del na tem področju, ki temelji na teoriji ustavnega prava, pa tudi na sodni praksi ustavnih in drugih sodišč.

Knjigo lahko kupite po ceni 52 evrov v knjigarni Pravna na Pravni fakulteti v Ljubljani, naročila pa sprejemajo tudi na e-poštnem naslovu knjigarna.pravna@gmail.com

Predstavitev knjige in Naročilnica