Vabilo na Dan zveze EUTOPIA – 13. maj 2024

Spoštovani,

vabimo vas na Dan zveze EUTOPIA, ki bo potekal v ponedeljek, 13. maja, v Hiši Evropske unije.

Zveza EUTOPIA združuje deset evropskih univerz, ki si prizadevajo za preobrazbo visokošolskega izobraževanja s tesnejšim sodelovanjem med univerzami in disciplinami. Namen zveze je ustvariti skupni visokošolski prostor, ki bo spodbujal razvoj izobraževanja, raziskovanja in inovacij tako v lokalnem kot tudi globalnem okolju.

Dan EUTOPIA bo potekal sočasno na vseh desetih partnerskih univerzah. Vodilna tema dogodka so podnebne spremembe in trajnostnost. Na dogodku bomo predstavili aktivnosti, ki jih izvajamo v okviru zveze EUTOPIA in se nanašajo na podnebne spremembe. Poleg tega želimo prek pogovora na okrogli mizi z uglednimi akademiki in študenti UL izpostaviti in osvetliti nekatere podnebne izzive, s katerimi se soočajo tudi univerze.

Program dogodka

Svojo udeležbo si lahko zagotovite s prijavo na dogodek do 9. maja 2024.