Vabilo na Večerne pogovore s profesorji

Spoštovane študentke, spoštovani študenti!

Študentski svet Pravne fakultete Vas vabi, da se v ponedeljek, 16. februarja 2009 ob 17.00 uri v Seminarju 5 udeležite tretjega od srečanj, ki potekajo v okviru projekta ŠSPF Večerni pogovori s profesorji. Tokrat gostimo prof. dr. Mira Cerarja, s katerim se bomo sproščeno pogovarjali na temo: Kako je nastajala slovenska ustava? Obeta se nam zanimiv vpogled v proces pisanja ustave in okoliščine, ki so ga spremljale. V neformalnem pogovoru bomo od prof. dr. Cerarja poskušali izvedeti čim več zanimivosti, tudi take, ki jih učbeniki zamolčijo.

Kdo je prof. dr. Miro Cerar?

Prof. dr. Miro Cerar je izredni profesor na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Je predstojnik Katedre za teorijo in socilogoijo prava, predava pri predmetih Uvod v pravoznanstvo, Filozofijo prava in Uvod v primerjalno pravo. Je tudi tajnik uredniškega odbora Zbornika znanstvenih razprav.

Prof. dr. Cerar je leta 1990 postal strokovni tajnik sedemčlanske strokovne skupine, ki je za Komisijo Skupščine Republike Slovenije za ustavna vprašanja pripravila delovni osnutek ustave Republike Slovenije (t.i. Podvinska ustava). Dobre pol leta kasneje je postal sekretar ustavne komisije Skupščine RS in sodeloval pri pripravi več ustavnih amandmajev, Temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije, Ustave Republike Slovenije, ustavnega zakona za njeno izvedbo in volilne zakonodaje. Njegovo raziskovalno in akademsko delo je zelo obširno, prav tako je sodeloval pri oblikovanju mnogih pomembnih zakonov, delal v strokovnih skupinah pri različnih ministrstvih in Državnem zboru RS.

Kaj so Večerni pogovori s profesorji?

Ugotavljamo, da imajo naši profesorji, docenti in asistenti na zalogi mnogo zelo zanimivih tem in informacij na področjih, ki niso vključena v študijski učni načrt.

Na drugi strani pa imamo študente, ki bi jim ob pravi priložnost z veseljem zastavili kakšno vprašanje, na predavanjih pa za to ni časa ali poguma.

Ker želimo izpodbiti mit o nedostopnosti do zaposlenih na naši fakulteti, študentom ponujamo možnost za nekoliko bolj sproščene pogovore v prijetnem ozračju, kjer bo o dani temi najprej spregovoril gost, nato pa mu lahko poleg dveh povezovalcev vprašanja postavljate tudi vi.

Se vidimo,

Študentski svet PF